اداره ملی ستندرد لابراتوار های مواد ساختمانی و مترولوژی را افتتاح کرد

admin_omid
شنبه ۱۳۹۸/۵/۵ - ۱۱:۷
اداره ملی ستندرد لابراتوار های مواد ساختمانی و مترولوژی را افتتاح کرد

اداره ملی ستندرد به تاریخ ( 2 اسد) 1398 با حضور داشت رئیس عمومی این اداره، سفیر اتحادیه اروپا، وزیر مالیه، مشاورین ریاست جمهوری، والی کابل، کارمندان بلند رتبه دولتی و رسانه ها  لابراتوار های تست مواد ساختمانی و مترلوژی را طی محفل با شکوه افتتاح کرد.

در نخست دوکتور محمد موسی عَلَمی رئیس عمومی اداره ملی ستندرد ضمن خوش آمد گویی به اشتراک کنندگان در مورد اهداف، پلان ها و فعالیت های اداره ملی ستندرد صحبت های همه جانبه نمود نامبرده افتتاح لابراتوار های مترولوژی و مواد ساختمانی را یک گام بزرگ در عرصه زیربنای کیفیت و ستندرد سازی در کشور دانسته افزود با فعال شدن این لابراتوار ها در بخش معیاری سازی ساختمان و  بخش اندازه گیری تغیرات مثبت به وجود خواهد آمد.

موصوف تاکید نموده گفت رشد صادرات، تقویه اقتصاد کشور و ساخت زیربنای ملی کیفیت اهداف اساسی اداره ملی ستندرد را تشکیل میدهد  وی از ترتیب شدن پلان استراتیژیک پنج ساله اداره ملی ستندرد و مورد تایید قرار گرفتن آن توسط شورای عالی ستندرد در ماه گذشته خبر داد.

متعاقباً داکتر همایون قیومی وزیر مالیه و مشاور ارشد مقام ریاست جمهوری افتتاح این لابراتوار ها را یک دستآورد بزرگ برای اداره ملی ستندرد خوانده و  در مورد اهمیت و نقش ستندرد در جامعه صحبت نموده افزود ستندرد در رشد کشور نقش بنیادی دارد و  عدم موجودیت ستندرد های مشخص در بخش صحت، ساختمان و مواد غذایی باعث بروز مشکلات زیاد خواهد شد.

در ادامه محفل پیغ مایادون سفیر اتحادیه اروپا افتتاح لابراتوار ها را یک گام مثبت در عرصه ستندرد سازی در افغانستان دانسته و گفت نقش و تاثیر گذاری ستندرد در رشد جامعه و اقتصاد مردم حایز اهمیت است.

در اخیر اشتراک کنندگان به تعمیر کمپلیکس لابراتوار ها رفته و  لابراتوار های مترولوژی و مواد ساختمانی را افتتاح نمودند..

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۷ - ۱۴:۳۳
Background image

جلسه هیئت رهبری اداره ملی ستندرد به رهبری رئیس عمومی این اداره تدویر یافت.

به تاریخ (25 عقرب) 1398 جلسه هیئت رهبری اداره ملی ستندرد با حضور داشت دوکتور محمد موسی عَلَمی رئیس عمومی اداره ملی ستندرد، معاونین، رؤسا و  آمرین بخش های مربوطه این اداره در تالار جلسات. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۳ - ۱۰:۵
Background image

تسلیم دهی دوباره لابراتوار های مواد نفتی بندر حیرتان به اداره ملی ستندرد

به تاسی از حکم مقام ریاست جمهوری ا.ا و فیصله کمیسیون محترم اداره تدارکات ملی یک هیئت با صلاحیت اداره ملی ستندرد با ریاست معاون اداری و مالی، کارمندان و انجینیران بخش مواد نفتی این اداره. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۴:۵۷
Background image

صلاحیت تثبیت کیفیت مواد نفتی به اداره ملی ستندرد واگذار گردید

به تاسی از حکم مقام ریاست جمهوری ا.ا و فیصله کمیسیون محترم اداره تدارکات ملی یک هیئت با صلاحیت اداره ملی ستندرد به ریاست معاون اداری و مالی، کارمندان و انجنیران بخش مواد نفتی این اداره. . .

BACK TO NEWS