تدویر جلسه شورای عالی ستندرد

admin_omid
چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۲ - ۱۵:۳۶
تدویر جلسه شورای عالی ستندرد

بیست و پنجمین جلسه شورای عالی ستندرد به ریاست معاون دوم مقام عالی ریاست جمهوری و رئیس شورای عالی ستندرد  به روز یکشنبه  (9سرطان) 1398 در تالار جلسات معاونیت دوم ریاست جمهوری دایر گردید.

در جلسه متذکره روی طرزالعمل کیفی آزمایش لابراتوار های مواد ساختمانی در بنادر، طرزالعمل تدوین و ترویج ستندرد ها و 39 ستندرد ملی مورد تایید قرار گرفت.

در آغاز جلسه رئیس شورای عالی ستندرد ضمن خوش آمد گویی به اعضای شورا روی اهمیت و نقش شورای عالی ستندرد در روشنی قانون ستندرد سازی صحبت های همه جانبه نمود.

متعاقباً خواجه جاوید صدیقی معاون تخنیکی اداره ملی ستندرد در چهار بخش از کارکرد ها و فعالیت های چهار ماه قبلی اداره ملی ستندرد  به اعضای جلسه  گزارش ارایه نمود. آقای صدیقی در مورد دستآورد های اداره در ماهای اخیر از جمله  تقویت چار چوب حقوقی، پلان گزاری مدیریت سیستم سازی، ارتقای ظرفیت و  عرضه خدمات بهتر و تقویت روابط با نهاد های ملی و  بین المللی صحبت نمود.

موصوف ساختن پلان 5 ساله استراتیژیک و پلان عمل آن، تهیه قانون مترولوژی، تهیه طرزالعمل کیفی آزمایش لابراتوار های مواد ساختمانی و مواد توریدی در بنادر، ایجاد حاضری الکترونیکی، استخدام طبقه اناث در اداره ملی ستندرد، نهائی ساختن قرارداد ها در اداره ملی ستندرد معلومات مفصل ارایه نموده گفت هدف از ایجاد طرزالعمل آزمایش لابراتوار های ساختمانی که حصول اطمینان از کیفیت مواد ساختمانی و وارداتی در کشور میباشد در 19 ماده تهیه و تنظیم شده است.

 در ادامه جلسه اعضای مجلس طرزالعمل را از لحاظ شکلی اصطلاحات، اهداف، شیوه، ساحه تطبیق و دیگر موضوعات لازم مورد بحث قرار دادند که سرانجام این طرزالعمل مورد تایید قرار گرفته و تصمیم بر آن شد که کمیته تخنیکی اداره ملی ستندرد با اشتراک معین وزارت شهر سازی، معین وزارت اقتصاد، نماینده شاروالی و نماینده سکتور خصوصی اصلاحات مطرح شده در جلسه را در متن این طرزالعمل تنظیم نماید.

سپس رئیس تدوین ستندرد ها اداره ملی ستندرد  طرزالعمل تدوین و ترویج ستندرد ها و به تعداد 39 ستندرد را جهت تدوین در جلسه مطرح نموده گفت هدف از تطبیق این طرزالعمل تهیه، تدوین و انکشاف ستندرد های ملی و  همچنین آموزش و ترویج آنها میباشد.

 طرزالعمل متذکره و به تعداد 39 ستندرد که قبلاً  توسط  کمیته های تخنیکی نهایی گردیده بود، بیشتر ستندرد های مواد سوختی، خوراکی، آرایشی، تولیدی و محیط زیست میباشند. پس از ارایه نظریات اصلاحی اعضای شورأ مورد تائید قرار گرفته و هدایت داده شد تا پیشنهادات اصلاحی در متن این طرزالعمل گنجانیده شود.

در اخیر رئیس شورای عالی ستندرد هدایت داد تا اداره ملی ستندرد طرح مشخص را در زمینه همآهنگی فعالیت لابراتوار ها تهیه و همراه با گزارش از تطبیق ستندرد ها به جلسه بعدی ارایه نماید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۱۱:۴۹
Background image

اهدای لوح تقدیر مزین با علامت ستندرد از جانب اداره ملی ستندرد برای والی ننگرهار

لوح تقدیر مزین با علامت ستندرد از جانب اداره ملی ستندرد برای والی ننگرهار اهدا گردید، مجلس که بدین منظور در مقر ولایت ننگرهار دایر شده بود معاون تخنیکی اداره ملی ستندرد از اهمیت ایجاد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۸:۴۸
Background image

دیدار رئیس ارزیابی مطابقت از اداره ستندرد ازبکستان

به تاریخ 24 سرطان احسان الله حیات رئیس ارزیابی مطابقت اداره ملی ستندرد و نور حبیب وردک مسئول موانع تخنیکی  فرا راه تجارت (TBT) در یک نشست تجارتی میان افغانستان و ازبکستان از اداره ملی. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۴:۱۹
Background image

افتتاح لابراتوار های مواد ساختمانی برای اولین بار در کشور

به تاریخ (23 سرطان) 1398 خواجه جاوید صدیقی معاون تخنیکی اداره ملی ستندرد با هیئت همراهش که متشکل از رئیس تدوین ستندرد ها، رئیس پلان و پالیسی و بخش های مربوطه اداره ملی ستندرد بود جهت. . .

BACK TO NEWS