کمیته ملی موانع تخنیکی فرا راه تجارت (Technical Barriers to Trade) ایجاد و اولین جلسه خویش را در صالون کنفرانس های اداره ملی ستندرد برګزار کرد.

admin_omid
یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۹ - ۱۵:۱۹
کمیته ملی موانع تخنیکی فرا راه تجارت (Technical Barriers to Trade) ایجاد و اولین جلسه خویش را در صالون کنفرانس های اداره ملی ستندرد برګزار کرد.

در این جلسه که متشکل از نمایندګان وزارت خانه ها و ادارت مختلف از سکتور دولتي و خصوصی بود، روی موضوعات ابتدایی و اساسی توافقنامه موانع تخنیکي فرا راه تجارت (TBT) سازمان جهانی تجارت یا WTO بحث صورت ګرفت. نخست محترم خواجه جاوید صدیقی معاون تخنیکی اداره ملی ستندرد از اشتراک کنندګان و اعضا این کمیته اظهار سپاس کرد و بعدا راجع به عضویت افغانستان در سازمان جهانی تجارت و اهمیت توافقنامه موانع تخنیکی فرا راه تجارت (TBT) که یکی از خواسته های مهم و ارزنده این سازمان میباشد توضیحات مفصل ارایه نمود و ګفت که تطبیق و همآهنګی این توافقنامه یکی از مسئولیت های اداره ملی ستندرد میباشد که همرا با ایجاد کمیته ملی میتواند تطبیق توافقنامه را به خوبی پیش ببرد.

بعدا محترم احسان الله حیات سرپرست ریاست ارزیابی مطابقت اهمیت، اصول اساسی، و فایده های توافقنامه موانع تخنیکی فرا راه تجارت (TBT) و همچنان لایحه وظایف، ساحه کاری و فعال نمودن کمیته ملی TBT را از طریق یک پریزنتیشن به طور مفصل توضیح کرد. بعدا مطابق اجندا جلسه همه اعضا کمیته نظریات و پیشنهادات خود را در باره فعالیت ها و مسئولیت های کمیته در جلسه مطرح کردند.

در جلسه تصمیم ګرفته شد که تا نشست بعدی این کمیته که رئیس، معاون و سکرتر انتخاب میګردد، محترم احسان الله حیات به حیث رئیس موقت فعالیت های کمیته را رهبری کند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۷ - ۱۴:۳۳
Background image

جلسه هیئت رهبری اداره ملی ستندرد به رهبری رئیس عمومی این اداره تدویر یافت.

به تاریخ (25 عقرب) 1398 جلسه هیئت رهبری اداره ملی ستندرد با حضور داشت دوکتور محمد موسی عَلَمی رئیس عمومی اداره ملی ستندرد، معاونین، رؤسا و  آمرین بخش های مربوطه این اداره در تالار جلسات. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۳ - ۱۰:۵
Background image

تسلیم دهی دوباره لابراتوار های مواد نفتی بندر حیرتان به اداره ملی ستندرد

به تاسی از حکم مقام ریاست جمهوری ا.ا و فیصله کمیسیون محترم اداره تدارکات ملی یک هیئت با صلاحیت اداره ملی ستندرد با ریاست معاون اداری و مالی، کارمندان و انجینیران بخش مواد نفتی این اداره. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۴:۵۷
Background image

صلاحیت تثبیت کیفیت مواد نفتی به اداره ملی ستندرد واگذار گردید

به تاسی از حکم مقام ریاست جمهوری ا.ا و فیصله کمیسیون محترم اداره تدارکات ملی یک هیئت با صلاحیت اداره ملی ستندرد به ریاست معاون اداری و مالی، کارمندان و انجنیران بخش مواد نفتی این اداره. . .

BACK TO NEWS