کمیته ملی موانع تخنیکی فرا راه تجارت (Technical Barriers to Trade) ایجاد و اولین جلسه خویش را در صالون کنفرانس های اداره ملی ستندرد برګزار کرد.

admin_omid
یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۹ - ۱۵:۱۹
کمیته ملی موانع تخنیکی فرا راه تجارت (Technical Barriers to Trade) ایجاد و اولین جلسه خویش را در صالون کنفرانس های اداره ملی ستندرد برګزار کرد.

در این جلسه که متشکل از نمایندګان وزارت خانه ها و ادارت مختلف از سکتور دولتي و خصوصی بود، روی موضوعات ابتدایی و اساسی توافقنامه موانع تخنیکي فرا راه تجارت (TBT) سازمان جهانی تجارت یا WTO بحث صورت ګرفت. نخست محترم خواجه جاوید صدیقی معاون تخنیکی اداره ملی ستندرد از اشتراک کنندګان و اعضا این کمیته اظهار سپاس کرد و بعدا راجع به عضویت افغانستان در سازمان جهانی تجارت و اهمیت توافقنامه موانع تخنیکی فرا راه تجارت (TBT) که یکی از خواسته های مهم و ارزنده این سازمان میباشد توضیحات مفصل ارایه نمود و ګفت که تطبیق و همآهنګی این توافقنامه یکی از مسئولیت های اداره ملی ستندرد میباشد که همرا با ایجاد کمیته ملی میتواند تطبیق توافقنامه را به خوبی پیش ببرد.

بعدا محترم احسان الله حیات سرپرست ریاست ارزیابی مطابقت اهمیت، اصول اساسی، و فایده های توافقنامه موانع تخنیکی فرا راه تجارت (TBT) و همچنان لایحه وظایف، ساحه کاری و فعال نمودن کمیته ملی TBT را از طریق یک پریزنتیشن به طور مفصل توضیح کرد. بعدا مطابق اجندا جلسه همه اعضا کمیته نظریات و پیشنهادات خود را در باره فعالیت ها و مسئولیت های کمیته در جلسه مطرح کردند.

در جلسه تصمیم ګرفته شد که تا نشست بعدی این کمیته که رئیس، معاون و سکرتر انتخاب میګردد، محترم احسان الله حیات به حیث رئیس موقت فعالیت های کمیته را رهبری کند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۱۱:۴۹
Background image

اهدای لوح تقدیر مزین با علامت ستندرد از جانب اداره ملی ستندرد برای والی ننگرهار

لوح تقدیر مزین با علامت ستندرد از جانب اداره ملی ستندرد برای والی ننگرهار اهدا گردید، مجلس که بدین منظور در مقر ولایت ننگرهار دایر شده بود معاون تخنیکی اداره ملی ستندرد از اهمیت ایجاد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۸:۴۸
Background image

دیدار رئیس ارزیابی مطابقت از اداره ستندرد ازبکستان

به تاریخ 24 سرطان احسان الله حیات رئیس ارزیابی مطابقت اداره ملی ستندرد و نور حبیب وردک مسئول موانع تخنیکی  فرا راه تجارت (TBT) در یک نشست تجارتی میان افغانستان و ازبکستان از اداره ملی. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۴:۱۹
Background image

افتتاح لابراتوار های مواد ساختمانی برای اولین بار در کشور

به تاریخ (23 سرطان) 1398 خواجه جاوید صدیقی معاون تخنیکی اداره ملی ستندرد با هیئت همراهش که متشکل از رئیس تدوین ستندرد ها، رئیس پلان و پالیسی و بخش های مربوطه اداره ملی ستندرد بود جهت. . .

BACK TO NEWS