تعیین و تثبیت نورم مصرف مواد سوخت برای اولین بار در ولایت فاریاب

Moasaq_admin
چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۶ - ۱۵:۸
تعیین و تثبیت نورم مصرف مواد سوخت برای اولین بار در ولایت فاریاب

به تاریخ (15 عقرب) 1398 حسب حکم مقام محترم ریاست عمومی اداره ملی ستندرد هیئت اعزامی با تیم تخنیکی جهت تعیین و تثبیت نورم مصرف مواد سوخت وسایط و ماشین آلات عازم ولایت فاریاب گردیدند.

در نخست هیئت متذکره جهت همآهنگی با نهاد های محلی با والی آن ولایت در حضور رسانه های محلی و ملی دیدار و گفتگو نمودند. هیئت متذکره در رابطه به وظایف و مسؤلیت های اداره ملی ستندرد به خصوص در مورد تثبیت نورم معلومات همه جانبه ارایه نمود. بالمقابل والی ولایت فاریاب محترم نقیب الله فایق از حضور آنها ابراز خرسندی نموده فرمودند جای بسیار مسرت است که برای اولین بار اداره ملی ستندرد هیأت تعیین و تثبیت نورم مصرف مواد سوخت و ماشین آلات را به ولایت فاریاب اعزام نمود و به تمام مسوولین هدایت داد تا در حصه تجربه و ترائی وسایط و ماشین آلات شان با هئیت متذکره همکاری همه جانبه نموده و اطمینان دهند.

هیئت اعزامی به صورت عموم به تعداد (128) نوع وسایط و ماشین آلات را تحت تجربه و ترائی قرار دادند که نتایج طور جداگانه درج فورمه ها گردید و در جلسه آینده کمیسیون مؤظف تثبیت نورم در مورد آنها تصمیم اتخاذ و بعداً به مراجع ذیربط رسماً گزارش خواهد شد.

نورم ها اساس کلیه سنجش ها در رشته های اقتصادی و تولید محسوب میگردد که از ضایعات و مصارف اضافی جلوگیری میکنند و هدف اساسی آن عبارت از تامین طرح ریزی، تصویب استعمال نورم ها و نورماتیف های علمی، تخنیکی، اقتصادی و اجتماعی به منظور تشکیل و بهره برداری معقول منابع میباشد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۳۵
Background image

به سلسله فعالسازی لابراتوار ها اینک لابراتوار ساختمانی حیرتان کشور نیز از سوی اداره ملی ستندرد افتتاح گردید.

اداره ملی ستندرد به تاریخ (۲۳ جدی) 1398 طی مراسمی لابراتوار مواد ساختمانی بندر حیرتان را افتتاح کرد. مراسم افتتاحیه با حضور داشت خواجه جاوید صدیقی معاون تخنیکی أداره ملی ستندرد و هیئت. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۴:۳۵
Background image

اداره ملی ستندرد لابراتوار مواد ساختمانی و PVC را در ولایت هرات افتتاح کرد.

اداره ملی ستندرد روز دوشنبه به تاریخ (9 جدی) 1398 لابراتوار مواد ساختمانی و PVC را در ولایت هرات با حضور داشت هیئت رهبری اداره ملی ستندرد، مقام های محلی این ولایت، ادارت ذیربط و رسانه. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۱:۵۰
Background image

طرح قانون مترولوژی به جلسه کمیته قوانین کابینه ارائه شد.

چهارشنبه (25جدی) 1398

جلسه کمیته قوانین کابینه که به روز یکشنبه تاریخ (22 جدی) 1398 به ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و رئیس کمیته قوانین برگزار شد. که در جلسه متذکره. . .

BACK TO NEWS