برنامه آموزشی در رابطه به ستندرد ISO 17025 در اداره ملی ستندرد برگزار گردید.

Moasaq_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۵ - ۹:۵۷
برنامه آموزشی در رابطه به ستندرد ISO 17025 در اداره ملی ستندرد برگزار گردید.

به تاریخ (27 و28 عقرب) 1398 برنامه آموزشی در رابطه به ستندرد ISO 17025 به کمک مرکز تجارت جهانی (ITC) در تالار کنفرانس تخنیکی اداره ملی ستندرد راه اندازی گردید.

در برنامه متذکره علاوه از رؤسا و کارمندان تخنیکی اداره ملی ستندرد، نماینده گان از وزارت های صحت عامه، زراعت مالداری و آبیاری، ریاست انکشاف صادرات کشمش میوه جات خشک و سبزیجات همچنان نماینده گان بخش سکتور خصوصی از ولایات هرات و بلخ  و سایر نهاد های که در رابطه به تضمین کیفیت فعالیت دارند، اشتراک ورزیده بودند. در نخست برنامه با صحبت های مقدماتی توسط رؤسای ارزیابی مطابقت و تدوین ستندرد ها و کودهای ملی ساختمانی اداره آغاز گردید.

هدف از این برنامه آموزش مسائل مربوط به فعالیت لابراتوار ها، مدیریت سیستم  و عیار سازی لابراتوار، ارتقا ظرفیت کارمندان فنی بخش لابراتوار ها و ترویج ستندرد ISO 17025 بود. که این برنامه به مدت دو یوم ادامه داشت.

در حال حاضر ستندرد بین المللی ISO 17025  که در نتیجه تجربیات وسیع تهیه شده است که نیازمندی های عمومی برای آزمایشات و عیار سازی لابراتوار ها را مرفوع میسازد و این خود اثبات کننده اینست که آیا یک سیستم کیفیت را به کار گرفته است یا خیر؟ و این ستندرد از نظر فنی صلاحیت فراهم آوردن نتایج معتبر ‌را دارد.

این در حالیست که اداره ملی ستندرد نیز برنامه آموزشی را در مورد ستندرد ISO 17025 تدویر نموده بود.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۳۵
Background image

به سلسله فعالسازی لابراتوار ها اینک لابراتوار ساختمانی حیرتان کشور نیز از سوی اداره ملی ستندرد افتتاح گردید.

اداره ملی ستندرد به تاریخ (۲۳ جدی) 1398 طی مراسمی لابراتوار مواد ساختمانی بندر حیرتان را افتتاح کرد. مراسم افتتاحیه با حضور داشت خواجه جاوید صدیقی معاون تخنیکی أداره ملی ستندرد و هیئت. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۴:۳۵
Background image

اداره ملی ستندرد لابراتوار مواد ساختمانی و PVC را در ولایت هرات افتتاح کرد.

اداره ملی ستندرد روز دوشنبه به تاریخ (9 جدی) 1398 لابراتوار مواد ساختمانی و PVC را در ولایت هرات با حضور داشت هیئت رهبری اداره ملی ستندرد، مقام های محلی این ولایت، ادارت ذیربط و رسانه. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۱:۵۰
Background image

طرح قانون مترولوژی به جلسه کمیته قوانین کابینه ارائه شد.

چهارشنبه (25جدی) 1398

جلسه کمیته قوانین کابینه که به روز یکشنبه تاریخ (22 جدی) 1398 به ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و رئیس کمیته قوانین برگزار شد. که در جلسه متذکره. . .

BACK TO NEWS