برنامه آموزشی در رابطه به ستندرد ISO 17025 در اداره ملی ستندرد برگزار گردید.

Moasaq_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۵ - ۹:۵۷
برنامه آموزشی در رابطه به ستندرد ISO 17025 در اداره ملی ستندرد برگزار گردید.

به تاریخ (27 و28 عقرب) 1398 برنامه آموزشی در رابطه به ستندرد ISO 17025 به کمک مرکز تجارت جهانی (ITC) در تالار کنفرانس تخنیکی اداره ملی ستندرد راه اندازی گردید.

در برنامه متذکره علاوه از رؤسا و کارمندان تخنیکی اداره ملی ستندرد، نماینده گان از وزارت های صحت عامه، زراعت مالداری و آبیاری، ریاست انکشاف صادرات کشمش میوه جات خشک و سبزیجات همچنان نماینده گان بخش سکتور خصوصی از ولایات هرات و بلخ  و سایر نهاد های که در رابطه به تضمین کیفیت فعالیت دارند، اشتراک ورزیده بودند. در نخست برنامه با صحبت های مقدماتی توسط رؤسای ارزیابی مطابقت و تدوین ستندرد ها و کودهای ملی ساختمانی اداره آغاز گردید.

هدف از این برنامه آموزش مسائل مربوط به فعالیت لابراتوار ها، مدیریت سیستم  و عیار سازی لابراتوار، ارتقا ظرفیت کارمندان فنی بخش لابراتوار ها و ترویج ستندرد ISO 17025 بود. که این برنامه به مدت دو یوم ادامه داشت.

در حال حاضر ستندرد بین المللی ISO 17025  که در نتیجه تجربیات وسیع تهیه شده است که نیازمندی های عمومی برای آزمایشات و عیار سازی لابراتوار ها را مرفوع میسازد و این خود اثبات کننده اینست که آیا یک سیستم کیفیت را به کار گرفته است یا خیر؟ و این ستندرد از نظر فنی صلاحیت فراهم آوردن نتایج معتبر ‌را دارد.

این در حالیست که اداره ملی ستندرد نیز برنامه آموزشی را در مورد ستندرد ISO 17025 تدویر نموده بود.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۲:۵۴
Background image

برنامه در ارتباط به کمپاین 16 روزه محو خشونت علیه زنان در اداره ملی ستندرد تدویر یافت.

یکشنبه  1398/قوس/17 محفل در ارتباط به کمپاین محو خشونت علیه زنان که از طرف وزارت امور زنان قبلاً آغاز گردیده بود در اداره ملی ستندرد راه اندازی گردید. در محفل متذکره احسان الله جلالزی. . .

شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۶ - ۹:۳
Background image

ورکشاپ آموزشی یک روزه مربوط به جندر در اداره ملی ستندرد تدویر یافت.

چهار شنبه 13/قوس/1398

ورکشاپ آموزشی یک روزه در ارتباط به جندر از طرف وزارت امور زنان در اداره ملی ستندرد راه اندازی گردید. در ورکشاپ ذکر شده که در مورد مسایل مختلف جندر بحث صورت گرفت،. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۶ - ۱۵:۸
Background image

تعیین و تثبیت نورم مصرف مواد سوخت برای اولین بار در ولایت فاریاب

به تاریخ (15 عقرب) 1398 حسب حکم مقام محترم ریاست عمومی اداره ملی ستندرد هیئت اعزامی با تیم تخنیکی جهت تعیین و تثبیت نورم مصرف مواد سوخت وسایط و ماشین آلات عازم ولایت فاریاب گردیدند.

در. . .

BACK TO NEWS