طرح قانون مترولوژی به جلسه کمیته قوانین کابینه ارائه شد.

Moasaq_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۱:۵۰
طرح قانون مترولوژی به جلسه کمیته قوانین کابینه ارائه شد.

چهارشنبه (25جدی) 1398

جلسه کمیته قوانین کابینه که به روز یکشنبه تاریخ (22 جدی) 1398 به ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و رئیس کمیته قوانین برگزار شد. که در جلسه متذکره خواجه جاوید صدیقی معاون تخنیکی اداره ملی ستندرد، رئیس پلان و پالیسی و آمر مترلوژی این اداره نیز در آن اشتراک ورزیده بودند. در مجلس علاوه بر دیگر موضوعات در مورد طرح قانون مترلوژی نیز بحث صورت گرفت.

طرح قانون مترولوژی از سوی عبدالبصیر انور وزیر عدلیه به مجلس ارائه گردید. در مورد نظریات مختلف از سوی اعضای مجلس داده شد. طرح قانون مترولوژی به هدف تنظیم و تطبیق واحدات ملی اندازه گیری، فراهم نمودن زمینۀ ترویج و تطبیق واحداهای بین المللی اندازه گیری، تشویق سکتور خصوصی جهت استفاده از واحدات ملی اندازه گیری و تأمین حقوق خریدار و مستهلک از طریق به کار گیری وسایل اندازه گیری ستندرد در معاملات، در هشت فصل و ۳۳ ماده تنظیم گردیده است.

در اخیر پس از بحث و بررسی طرح قانون مترولوژی از سوی اعضای مجلس چنین فیصله بعمل آمد تا وزارت عدلیه در هماهنگی با اداره ملی ستندرد طرح مذکور را بصورت دقیق بررسی و جهت مراحل بعدی به کابینه فرستاده شود.

 

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۳۵
Background image

به سلسله فعالسازی لابراتوار ها اینک لابراتوار ساختمانی حیرتان کشور نیز از سوی اداره ملی ستندرد افتتاح گردید.

اداره ملی ستندرد به تاریخ (۲۳ جدی) 1398 طی مراسمی لابراتوار مواد ساختمانی بندر حیرتان را افتتاح کرد. مراسم افتتاحیه با حضور داشت خواجه جاوید صدیقی معاون تخنیکی أداره ملی ستندرد و هیئت. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۴:۳۵
Background image

اداره ملی ستندرد لابراتوار مواد ساختمانی و PVC را در ولایت هرات افتتاح کرد.

اداره ملی ستندرد روز دوشنبه به تاریخ (9 جدی) 1398 لابراتوار مواد ساختمانی و PVC را در ولایت هرات با حضور داشت هیئت رهبری اداره ملی ستندرد، مقام های محلی این ولایت، ادارت ذیربط و رسانه. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۱:۵۰
Background image

طرح قانون مترولوژی به جلسه کمیته قوانین کابینه ارائه شد.

چهارشنبه (25جدی) 1398

جلسه کمیته قوانین کابینه که به روز یکشنبه تاریخ (22 جدی) 1398 به ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و رئیس کمیته قوانین برگزار شد. که در جلسه متذکره. . .

BACK TO NEWS