طرح قانون مترولوژی به جلسه کمیته قوانین کابینه ارائه شد.

Moasaq_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۱:۵۰
طرح قانون مترولوژی به جلسه کمیته قوانین کابینه ارائه شد.

چهارشنبه (25جدی) 1398

جلسه کمیته قوانین کابینه که به روز یکشنبه تاریخ (22 جدی) 1398 به ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و رئیس کمیته قوانین برگزار شد. که در جلسه متذکره خواجه جاوید صدیقی معاون تخنیکی اداره ملی ستندرد، رئیس پلان و پالیسی و آمر مترلوژی این اداره نیز در آن اشتراک ورزیده بودند. در مجلس علاوه بر دیگر موضوعات در مورد طرح قانون مترلوژی نیز بحث صورت گرفت.

طرح قانون مترولوژی از سوی عبدالبصیر انور وزیر عدلیه به مجلس ارائه گردید. در مورد نظریات مختلف از سوی اعضای مجلس داده شد. طرح قانون مترولوژی به هدف تنظیم و تطبیق واحدات ملی اندازه گیری، فراهم نمودن زمینۀ ترویج و تطبیق واحداهای بین المللی اندازه گیری، تشویق سکتور خصوصی جهت استفاده از واحدات ملی اندازه گیری و تأمین حقوق خریدار و مستهلک از طریق به کار گیری وسایل اندازه گیری ستندرد در معاملات، در هشت فصل و ۳۳ ماده تنظیم گردیده است.

در اخیر پس از بحث و بررسی طرح قانون مترولوژی از سوی اعضای مجلس چنین فیصله بعمل آمد تا وزارت عدلیه در هماهنگی با اداره ملی ستندرد طرح مذکور را بصورت دقیق بررسی و جهت مراحل بعدی به کابینه فرستاده شود.

 

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۳ - ۱۱:۲۸
Background image

از گرامی داشت روز ملی بیرق در اداره ملی ستندرد تجلیل بعمل آمد.

اداره ملی ستندرد روز ملی بیرق را جشن گرفت

اداره ملی ستندرد در نشستی با حضور کارمندان خود ، روز پرچم ملی را جشن گرفت. در این نشست درباره اهمیت بیرق ملی بحث شد و این بیرق را به عنوان سمب. . .

شنبه ۱۳۹۹/۵/۴ - ۹:۶
Background image

کمیته تخنیکی تدوین ستندرد های مواد نفتی(TC#6) دایر گردید.

کمیته تخنیکی تدوین ستندرد های مواد نفتی(TC#6) جلسه 146 ام خویش را به تاریخ 1399/4/23 در تالار کنفرانس های ریاست تدوین و ترویج ستندردهای ملی و کودهای ساختمانی دایر نمود.
در اجندای کاری. . .

شنبه ۱۳۹۹/۵/۴ - ۸:۲۵
Background image

کمیته تخنیکی تدوین ستندرد های مدیریت کیفیت TC2

کمیته تخنیکی تدوین ستندرد های مدیریت کیفیت (TC#2) به تاریخ 23/4/1399 پنچاه و نهمین جلسه خویش را تحت ریاست انجنیر حبیب الرحمن (رحمت) در تالار کنفرانس های ریاست تدوین و ترویج ستندرد ها و. . .

BACK TO NEWS

طرح قانون مترولوژی به جلسه کمیته قوانین کابینه ارائه شد.

The subscription service is currently unavailable. Please check again later.