طرح قانون مترولوژی به جلسه کمیته قوانین کابینه ارائه شد.

Moasaq_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۱:۵۰
طرح قانون مترولوژی به جلسه کمیته قوانین کابینه ارائه شد.

چهارشنبه (25جدی) 1398

جلسه کمیته قوانین کابینه که به روز یکشنبه تاریخ (22 جدی) 1398 به ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و رئیس کمیته قوانین برگزار شد. که در جلسه متذکره خواجه جاوید صدیقی معاون تخنیکی اداره ملی ستندرد، رئیس پلان و پالیسی و آمر مترلوژی این اداره نیز در آن اشتراک ورزیده بودند. در مجلس علاوه بر دیگر موضوعات در مورد طرح قانون مترلوژی نیز بحث صورت گرفت.

طرح قانون مترولوژی از سوی عبدالبصیر انور وزیر عدلیه به مجلس ارائه گردید. در مورد نظریات مختلف از سوی اعضای مجلس داده شد. طرح قانون مترولوژی به هدف تنظیم و تطبیق واحدات ملی اندازه گیری، فراهم نمودن زمینۀ ترویج و تطبیق واحداهای بین المللی اندازه گیری، تشویق سکتور خصوصی جهت استفاده از واحدات ملی اندازه گیری و تأمین حقوق خریدار و مستهلک از طریق به کار گیری وسایل اندازه گیری ستندرد در معاملات، در هشت فصل و ۳۳ ماده تنظیم گردیده است.

در اخیر پس از بحث و بررسی طرح قانون مترولوژی از سوی اعضای مجلس چنین فیصله بعمل آمد تا وزارت عدلیه در هماهنگی با اداره ملی ستندرد طرح مذکور را بصورت دقیق بررسی و جهت مراحل بعدی به کابینه فرستاده شود.

 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۲/۴ - ۱۷:۱۹
Background image

پیام اداره ملی ستندرد افغانستان به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ۱۳۹۹

اداره ملی ستندرد حلول ماه مبارك رمضان، بهار قرآن، ماه عبادت های عاشقانه و نیایش های عارفانه و بندگی خالصانه را به تمامی ملت متدین افغانستان تبریك عرض میکند. خداوند به برکت این ماه پر. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۲ - ۱۷:۴۰
Background image

اداره ملی ستندرد در جریان قرنطین با رعایت تمامی توصیه ها صحی و بهداشتی فعالیت های خود را انجام میدهد.

پنجشنبه 
1399/28/حمل
اداره ملی ستندرد با توجه به تمامی راهنمایی ها و توصیه های بهداشتی سازمان جهانی صحت، وزارت صحت عامه کشور و حفظ ایمنی صحت کارمندان خود فعالیت های رسمی خود را ادامه. . .

جمعه ۱۳۹۹/۱/۱ - ۰:۲۶
Background image

رهبری و کارمندان اداره ملی ستندرد حلول سال جدید 1399 خورشیدی را به همه ملت شریف، متدین و پر افتخار افغانستان از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض میدارند.

از بارگاه ایزد متعال سال جدید را مملو از خوشی، سعادت، سلامتی و سربلندی هر یک از هموطنان عزیز ما همراه با صلح، آرمش، رفاه و ترقی برای میهن باستانی ما استدعا داریم. همچنان از کافه ملت. . .

BACK TO NEWS