موافقت نامه قرارداد پروژه تهیه و تدرکات تجهیزات آزمایش لابراتواری قالین

admin_omid
Sat, May 25 2019 11:16 AM
موافقت نامه قرارداد پروژه تهیه و تدرکات تجهیزات آزمایش لابراتواری قالین

قرار داد پروژه تهیه و تدارکات تجهیزات آزمایش لابراتواری قالین به تاریخ (۲۴ ثور) 1398 در حضور داشت محترم احسان جلالزی معاون اداری و امور مالی اداره ملی ستندرد، روسآ و آمرین بخش های مربوطه این اداره با مسؤل کمپنی اپلاید تیک لمتد به ارزش چهارده میلیون و هفت صدو هفده هزارو یکصدو هفتادو دو (14717172) افغانی به امضا رسید.

قالین یکی از اقلام صنعتی و صادراتی افغانستان است که با این صنعت خویش توانسته شهرت جهانی را برای خود کسب نماید طوریکه قالین کشور تا حال دو بار  برنده جایزه بین المللی اسکار گردیده است.

اما نسبت نبود امکانات بسته بندی و ستندرد های مربوطه این صنعت به نام و مارک کشور های همسایه در بازار های جهانی به فروش میرسد که تاثیرات منفی بالای این صنعت اصیل افغانی داشته و حتی در این اواخر صنعت آن در کشور ما رو به کاهش میباشد. بدین اساس اداره ملی ستندرد افغانستان طبق قانون ستندرد سازی تصمیم گرفت تا منبعد قالین کشور طبق معیارهای جهانی صادر گردد، که از یک طرف صنعت اصیل قالین کشور حفظ و از جانب دیگر تسهیلات لازم برای تجار ملی طبق اهداف اداره ملی ستندرد فراهم شود.

بدین منظور برای تطبیق علامت ستندرد و صدور سرتفیکیت در قدم نخست ایجاد لابراتوار های آزمایش قالین و مواد خام آن ضروری بوده که این اداره برای اولین بار  از طریق پروسه دواطلبی آزاد با شرکت اپلاید لمتد که برنده پروژه تهیه و تدرکات لابراتوار آزمایش قالین گردیده بود عقد قرارداد نموده است که قرار داد متذکره در مدت سه ماه تکمیل و به بهره برداری سپرده میشود که بعد از تکمیل شدن مواد این قرارداد تمام قالین و مواد خام آن در قدم نخست آزمایش و بعداً سرتیفکیت داده شده و با علامت ستندرد ملی کشور صادر میگردد.

Latest news

Wed, Jan 09 2019 1:53 PM
Background image

Report of the fifteenth anniversary of the adoption of the constitution and the commemoration week of the constitution

From the fifteenth year of the constitution and the constitutional week during the celebration ceremony at the National Bureau of Standards, the leadership of the National Bureau of. . .

BACK TO NEWS