موافقت نامه قرارداد پروژه تهیه و تدرکات تجهیزات آزمایش لابراتواری قالین

admin_omid
شنبه ۱۳۹۸/۳/۴ - ۱۱:۱۶
موافقت نامه قرارداد پروژه تهیه و تدرکات تجهیزات آزمایش لابراتواری قالین

قرار داد پروژه تهیه و تدارکات تجهیزات آزمایش لابراتواری قالین به تاریخ (۲۴ ثور) 1398 در حضور داشت محترم احسان جلالزی معاون اداری و امور مالی اداره ملی ستندرد، روسآ و آمرین بخش های مربوطه این اداره با مسؤل کمپنی اپلاید تیک لمتد به ارزش چهارده میلیون و هفت صدو هفده هزارو یکصدو هفتادو دو (14717172) افغانی به امضا رسید.

قالین یکی از اقلام صنعتی و صادراتی افغانستان است که با این صنعت خویش توانسته شهرت جهانی را برای خود کسب نماید طوریکه قالین کشور تا حال دو بار  برنده جایزه بین المللی اسکار گردیده است.

اما نسبت نبود امکانات بسته بندی و ستندرد های مربوطه این صنعت به نام و مارک کشور های همسایه در بازار های جهانی به فروش میرسد که تاثیرات منفی بالای این صنعت اصیل افغانی داشته و حتی در این اواخر صنعت آن در کشور ما رو به کاهش میباشد. بدین اساس اداره ملی ستندرد افغانستان طبق قانون ستندرد سازی تصمیم گرفت تا منبعد قالین کشور طبق معیارهای جهانی صادر گردد، که از یک طرف صنعت اصیل قالین کشور حفظ و از جانب دیگر تسهیلات لازم برای تجار ملی طبق اهداف اداره ملی ستندرد فراهم شود.

بدین منظور برای تطبیق علامت ستندرد و صدور سرتفیکیت در قدم نخست ایجاد لابراتوار های آزمایش قالین و مواد خام آن ضروری بوده که این اداره برای اولین بار  از طریق پروسه دواطلبی آزاد با شرکت اپلاید لمتد که برنده پروژه تهیه و تدرکات لابراتوار آزمایش قالین گردیده بود عقد قرارداد نموده است که قرار داد متذکره در مدت سه ماه تکمیل و به بهره برداری سپرده میشود که بعد از تکمیل شدن مواد این قرارداد تمام قالین و مواد خام آن در قدم نخست آزمایش و بعداً سرتیفکیت داده شده و با علامت ستندرد ملی کشور صادر میگردد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۱۱:۵۳
Background image

کنفرانس ملی تطبیق ستندرد های زعفران در شهر هرات برگزار گردید

کنفرانس ملی تطبیق ستندرد های زعفران بتاریخ ( 15 اسد) 1398 با اشتراک نماینده اداره ملی ستندرد، نمایندگان موسسات زراعتی، دهاقین، دست اندرکاران زعفران، رئیس اتحادیه ملی زعفران به همکاری. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۱۱:۶
Background image

برنامه دفاع دیپلوم محصلین پوهنتون پولی تخنیک در اداره ملی ستندرد برگزار گردید.

به تاریخ (15 اسد) 1398 در حضور داشت محترم خواجه جاوید صدیقی معاون تخنیکی اداره ملی ستندرد، پوهندوی انجینر عبدالغفور نورزاد رئیس پوهنحی تکنالوژی کیمیاوی پوهنتون پولی تخنیک، رؤسای اداره. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۴ - ۱۰:۴۳
Background image

برنامه آموزشی ارزیابی اجراآت کارکنان خدمات ملکی

به تاریخ (13 اسد) 1398 با حضور داشت احسان جلالزی معاون اداری و امور مالی اداره ملی ستندرد، ذبیح الله جامی کارشناس ریاست انکشاف مدیریت منابع بشری اداره خدمات ملکی، رؤسا و کارمندان اداره. . .

BACK TO NEWS