رئیس عمومی انسا با هئیت رهبری اتاق تجارت افغانستان دیدار کرد

admin_omid
شنبه ۱۳۹۸/۱/۱۰ - ۱۰:۵۱
رئیس عمومی انسا با هئیت رهبری اتاق تجارت افغانستان دیدار کرد

دوکتور محمد موسی عَلَمی رئیس عمومی اداره ملی ستندرد (انسا) به روز سه شنبه (6 حمل 1398) با خانجان الکوزی رئیس اتاق تجارت و صنایع افغانستان و الحاج احمد توفیق داوری معاون مالی و اداری این اتاق دیدار کرد.

آقای الکوزی تقرر دوکتور محمد موسی عَلَمی را به حیث رئیس عمومی اداره ملی ستندرد تبریک گفته اتاق تجارت و صنایع را همکار همیشگی و نزدیک با اداره ملی ستندرد خواند او از نبود امکانات کافی و چالش‌های موجود در اداره ملی ستندرد سخن گفت و یادآور شد که پالیسی سازی و کنترول را از وظایف عمده اداره انسا است. رئیس اتاق تجارت و صنایع ابراز آمادگی هر گونه همکاری در عرصه تجارت و سرمایه گذاری با انسا نمود.

رئیس عمومی انسا ستندردسازی و صادرات تولیدات داخلی کشور را به بازار های جهانی از اهداف مهم انسا خواند، افزود که در این امر همکاری اتاق تجارت و صنایع افغانستان نقش حیاتی دارد. آقای عَلَمی اعتبار دهی یا اکریدیشن لابراتوار های داخلی، توزیع سرتفیکیت برای محصولات داخلی و تست مواد وارداتی را منحیث اولویت‌های تلقی کرد. دوکتور عَلَمی با اشاره به ستندردسازی کارهای ساختمانی گفت که کار بهسازی لابراتوار مواد ساختمانی به ویژه سیخ و سمنت جریان دارد. آقای عَلَمی همچنان از چالش‌ها در این اداره صحبت نمود و خواستار همکاری اتاق تجارت و صنایع افغانستان شد.

معاون اداری و امور مالی اتاق تجارت و صنایع اداره انسا را یک اداره حیاتی، به ویژه، در بخش تجارت خواند، افزود که مداخلات وظیفوی در امورات و وظایف اداره انسا یک چالش بزرگ است. آقای داوری تاکید کرد که تطبیق کننده و نظارت کننده ستندرد در کشور واضح است و این امر باید تطبیق شود.

بعدا آقای الکوزی آگاهی عامه را در امر اصول ستندرد و مراعت نمودن آن یک اصل لازمی خواند و گفت تاجر و کشاورز باید از عنعنوی بودن بیرون شوند و ما باید با ترویج فرهنگ ستندردسازی تجاران را در عرصه تخصص به شکل همه جانبه یاری و کمک رسانیم.

هر دو طرف وعده همکاری دادند و در راستای ستندرسازی فعالیت های تجارتی در کشور خواستار حمایت و همکاری ادارات ذیدخل شدند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۸ - ۱۴:۵۱
Background image

افتتاح تطبیق سیستم HARMIS اداره انسا

به تاریخ 27 حمل 1398 در حضور داشت هیات رهبری اداره ملی ستندرد، رئیس عمومی اداره خدمات ملکی، رئیس عملیاتی HARMIS و کارمندان اداره انسا تطبیق  سیستم معلومات مدیریت منابع بشری (HARMIS)  در. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۱۶:۲۶
Background image

انسا در مورد دستآوردها و برنامه های خود به ملت پاسخ داد

اداره ملی ستندرد (انسا) به روز شنبه (24 حمل 1398) در در نشستی زیر نام "برنامه ملی پاسخ دهی حکومت به ملت" از کارکرد های یک سال گذشته، و برنامه ‌های یک سال آینده شان، گزارش دهی کردند. این. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۱ - ۱۳:۴۶
Background image

دیدار هیئت ITC از اداره انسا

اداره ملی ستندرد (انسا) به روز سه شنبه (۲۰ حمل ۱۳۹۸) میزبان یک هیئت از مرکز تجارت بین الملل (ITC) بود.

این هیئت ITC که متشکل از خانم مشاور ارشد لودیکا گونزالز مشاور ارشد در بخش سهولت. . .

BACK TO NEWS