برنامه آموزشی در رابطه به مترولوژی حقوقی

admin_omid
چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۵ - ۹:۴۱
برنامه آموزشی در رابطه به مترولوژی حقوقی

به تاریخ (3 سرطان) 1398 برنامه آموزشی در رابطه به روش و میتود های تخنیکی جهت انکشاف قوانین و مقررات در بخش مترولوژی حقوقی با حضور داشت معاون تخنیکی اداره ملی ستندرد، ریاست ها و آمریت های مربوطه در مرکز آموزشی این اداره تدویر گردید.

برنامه متذکره با ارائه پرزینتیشن توسط دیپارتمنت مترولوژی به اشتراک کنندگان تقدیم شد که مورد استقبال اشتراک کنندگان قرار گرفت و به سوالات اشتراک کنندگان نیز پاسخ های قانع کننده داده شد.

مترولوژی حقوقی بخش از مترولوژی است که در آن نیازمندی قانونی، کنترول و ارزیابی وسایل اندازه گیری و فعالیت های مرتبط به آن، نظارت از وسایل، محصولات و فعالیت های مرتبط به آن جهت ردیابی وسایل اندازه گیری بر اساس مقررات و ستندرد های موجود با سیستم واحدات بین المللی (سیستم متریک) صورت میگیرد.

مترولوژي دانش است  كه در آسايش و رفاه جوامع امروزي نقش بسا مهم و حیاتی دارد به همین ملحوظ رهبری اداره ملی ستندرد توجه ویژه را به این بخش مبذول داشته اند.

این در حالیست که قبلاً دو تن از کارمندان اداره انسا از دیپارتمنت های مترولوژی و تدوین ستندرد های مدیریت کیفیت به ورکشاپ کشور های سارک پی تی بی (SAARC-PTB) در رابطه به روش و میتود های تخنیکی جهت انکشاف قوانین و مقررات در بخش مترولوژی حقوقی عازم کشور بوتان گردید بودند که ایشان دست آورد های خویش را برای اشتراک کننده گان ارایه نمودند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۱۱:۴۹
Background image

اهدای لوح تقدیر مزین با علامت ستندرد از جانب اداره ملی ستندرد برای والی ننگرهار

لوح تقدیر مزین با علامت ستندرد از جانب اداره ملی ستندرد برای والی ننگرهار اهدا گردید، مجلس که بدین منظور در مقر ولایت ننگرهار دایر شده بود معاون تخنیکی اداره ملی ستندرد از اهمیت ایجاد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۶ - ۸:۴۸
Background image

دیدار رئیس ارزیابی مطابقت از اداره ستندرد ازبکستان

به تاریخ 24 سرطان احسان الله حیات رئیس ارزیابی مطابقت اداره ملی ستندرد و نور حبیب وردک مسئول موانع تخنیکی  فرا راه تجارت (TBT) در یک نشست تجارتی میان افغانستان و ازبکستان از اداره ملی. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۴:۱۹
Background image

افتتاح لابراتوار های مواد ساختمانی برای اولین بار در کشور

به تاریخ (23 سرطان) 1398 خواجه جاوید صدیقی معاون تخنیکی اداره ملی ستندرد با هیئت همراهش که متشکل از رئیس تدوین ستندرد ها، رئیس پلان و پالیسی و بخش های مربوطه اداره ملی ستندرد بود جهت. . .

BACK TO NEWS