اداره ملي ستندرد (انسا) روز جهانی زن را تجلیل کرد

admin_omid
شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۲:۱۶
اداره ملي ستندرد (انسا) روز جهانی زن را تجلیل کرد

جهت گرامیداشت از هشتم مارچ روز جهانی زن، محفل با شکوه در حضور داشت مقام رهبری اداره ملی ستندرد،روسا، کارمندان و مهمانان روز چهار شنبه مورخ 15/12/1397 در تالار کنفرانس اداره ملی ستندرد برگزار گردید.

محفل به طور معمول، با تلاوت از آیات قرآنکریم و پخش سرود ملی آغاز شد.

در نخست  دوکتور محمد موسی عَلَمی سرپرست اداره ملی ستندرد ضمن تبریکی به تمامی زنان جهان و افغانستان به خصوص منسوبین اناث این اداره و تعهد کرد که برای افزایش سهم خانم ها در انسا برنامه های عملی را روی دست دارد. دوکتور علَمي در مورد تاریخچه این روز صحبت نموده و خاطر نشان ساخت که دین مقدس اسلام 14 قرن پیش توجه خاص در مورد زن داشته  و عملاْ در بخش های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی حضور زنان گسترده بوده است. محترم دوکتور علَمي در مورد وضعیت نامناسب و محرومیت های زنان افغانستان ابراز تاسف کرد و افزود که همه باید در این عرصه تلاش کرده و از زنان کشور حمایت کنند.

در ادامه پوهنیار خواجه جاوید صدیقی معاون تخنیکی اداره ملی ستندرد طبقاتی شدن جامعه را چه از لحاظ اقتصادی، سیاسی،جنسیتی و اجتماعی درد آور خوانده و اطمینان داد که برای بهبود وضعیت زنان از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نمی‌ورزند. آقای صدیقی با اشاره به فرهنگ های ناپسند حاکم در جامعه گفت که به نام دین مقدس اسلام با زنان رفتارهای نامناسبی صورت می‌گیرد و در عرصههای مختلف با استفاده از تفسیرهای نادرست از ارشادات اسلامی زنان از حقوق شان محروم گذاشته شده اند. پوهنیار صدیقی در اخیر سخنان خویش این روز را به تمام زنان جهان به خصوص زنان اداره تبریک و تهنیت عرض نمود و خواستار موفقیت های مزید در امور زندگی زنان شد.

سپس محترمه فروزان قیصاری سرپرست آمریت جندر اداره ملی ستندرد هشتم مارچ را روز همبستگی و مبارزه زنان برای دستیابی به حقوق و آزادی های انسانی و مدنی شان خواند و این روز را زمینه سازی برای بررسی وضعیت حقوقی زنان در ارتباط کاهش خشونت علیه زنان، تأمین شرایط بهتر و انسانی تر برای آنان دانست. خانم قیصاری از رهبری حکومت خواستار توجه بیشتر برای رشد وضعیت زنان شد.

در جریان مراسم، بعضی از مسوولین و کارمندان بخش های مختلف این انسا یادآور چالش ها و فرصت ها در قبال حقوق زنان شدند و مقام زن به زبان شعر نیز توضیح داده شد.

رهبری جدید اداره ملی ستندرد (انسا) به حقوق زنان در کشور متعهد است و در این اداره برای سهم بیشتر زنان با ایجاد فرصت های کاری برنامه های عملی را در نظر دارد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۱۱:۵۳
Background image

کنفرانس ملی تطبیق ستندرد های زعفران در شهر هرات برگزار گردید

کنفرانس ملی تطبیق ستندرد های زعفران بتاریخ ( 15 اسد) 1398 با اشتراک نماینده اداره ملی ستندرد، نمایندگان موسسات زراعتی، دهاقین، دست اندرکاران زعفران، رئیس اتحادیه ملی زعفران به همکاری. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۱۱:۶
Background image

برنامه دفاع دیپلوم محصلین پوهنتون پولی تخنیک در اداره ملی ستندرد برگزار گردید.

به تاریخ (15 اسد) 1398 در حضور داشت محترم خواجه جاوید صدیقی معاون تخنیکی اداره ملی ستندرد، پوهندوی انجینر عبدالغفور نورزاد رئیس پوهنحی تکنالوژی کیمیاوی پوهنتون پولی تخنیک، رؤسای اداره. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۴ - ۱۰:۴۳
Background image

برنامه آموزشی ارزیابی اجراآت کارکنان خدمات ملکی

به تاریخ (13 اسد) 1398 با حضور داشت احسان جلالزی معاون اداری و امور مالی اداره ملی ستندرد، ذبیح الله جامی کارشناس ریاست انکشاف مدیریت منابع بشری اداره خدمات ملکی، رؤسا و کارمندان اداره. . .

BACK TO NEWS